Skupina Longital, kterou tvoří dvojice hudebníků sehraných na pódiu i v životě, získala respektovanou pozici v Evropě i ve světě. Hudba kytaristy a zpěváka Daniela Salontaye i zpěvačky a hráčky na baskytaru Shiny bývá označovaná za elektronické písničkářství, ale nedávno překvapili i zcela akustickými koncerty. Cestování a objevování je pro ně typické nejen v hudbě. Od roku 2004 už desítky festivalů a vystupovali doslova za každého počasí. Není divu, že se jméno zpěvačky objevilo v názvu modelu špičkového outdoorového oblečení české značky Mill.

Jak začala vaše spolupráce s firmou Mill?

S Pavlem Mlýnkem jsme se seznámili na našem koncertě v Brně. Začali jsme si po koncertě povídat, zjistili jsme taky, že si v mnoha věcech rozumíme a nakonec jsem zjistila, že jsme už v jeho prodejně jednou byli.

Spolupracovala jste nějak na vývoji vašeho modelu?

Navrhla jsem přesně to, co jsem potřebovala – nepromokavý kabát po kolena. Přinesla jsem na ukázku kabát, který mi vyhovoval, ale nebyl z nepromokavého materiálu. V Millu připravili střih, podle kterého ušili první model. Ten jsme vyzkoušeli, upravili jsme některé detaily a kabát byl na světě.

Outdoorový kabát Shine z membrány GelanotsXP se vyrábí od loňského roku. Jak jste s ním spokojena?

Velmi. Beru si ho na všechny cesty. Na koncertech ho mám stále sebou, tento rok se se mnou podíval třeba na Ukrajinu.

Nosíte i jiné kousky od této značky?

Zatím ne, ale Daniel má bundu a také ji má stále sebou. Nebo na sobě.

Víte, že si váš kabát pořídila i další světoznámá česká zpěvačka Iva Bittová?

Ano, to vím, protože jsem jí ho doporučila během výstupu na Téryho chatu ve Vysokých Tatrách. Náhle přišla prudká bouřka a Iva měla na sobě jen takovou tenkou bundičku. Já jsem vytáhla svůj kabát a Iva měla hned jasno. Vzala si na Pavla číslo a za pár dní ho už ho měla taky.

Předpokládám, že stále koncertujete. Kam zamíříte příště?

Čeká nás 13 koncertů po celé České republice. Šňůra končí v Praze, kde si zahrajeme s Janou Kirschner v divadle Archa.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.