Mezinárodní cheerleadingová unie získala dočasné přijetí od Mezinárodního olympijského výboru. Mezinárodní cheerleadingová unie (ICU) dnes vyjádřila své díky výkonné radě Mezinárodního olympijského výboru (IOC) za rozhodnutí poskytnout dočasné přijetí ICU, které padlo tento týden.

ICU byla založena v roce 2004 a má sídlo ve Spojených státech. Svou cestu k přijetí na olympijské hry zahájila unie před šesti lety, kdy poprvé podala přihlášku k Mezinárodnímu olympijskému výboru. Cílem ICU je pozitivně podpořit cheerleading ve světě. Organizace vytrvale budovala své členství a nyní má 110 členských národních federací.

„Kroky IOC vytvořily monumentální milník pro cheerleading. Jsme skutečně potěšeni, že jsme toto uznání od výkonné rady Mezinárodního olympijského výboru obdrželi,“ uvedl Jeff Webb, prezident Mezinárodní cheerleadingové unie. „Toto rozhodnutí nám velmi pomůže v našem boji za vytváření příležitostí pro zdravou účast a konkurenceschopnost pro miliony cheerleadingových sportovců na celém světě.“

„Rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru jsme přijali s velkou hrdostí,“ uvedl Karl Olson, generální tajemník ICU. „Jsme skutečně potěšeni, protože to představuje důležitou příležitost k pokračování práce k rozvoji cheerleadingu v celosvětovém měřítku.“

ICU vyvinula vzdělávací školicí programy pro sportovce, trenéry a úřední pracovníky a pomáhala vytvořit standardizovaná pravidla, stejně jako programy a nařízení týkající se bezpečnosti. Ve spojení se svými členskými národními federacemi ICU organizuje a podporuje kontinentální a regionální soutěže během celého roku, což vykulminovalo v každoroční světový šampionát, jehož ročníku 2016 se zúčastnilo 10.000 sportovců ze 70 zemí. Světový šampionát 2017 se bude konat v dubnu v Orlandu na Floridě.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.