Pro český tým skončilo 13. mistrovství světa v akrobacii na kluzácích několika medailemi, do letošní sbírky chybělo našim jen zlato.

Díky výborným výsledkům Jana Rozlivky, Přemysla Vávry a Miroslava Červenky se po týdnu vzdušných soubojů na hosínské obloze trojice závodníků postavila na stupně vítězů a s medailemi si odnesla i titul vicemistrů světa v družstvech.Prvenství patří Francouzům, třetí byl německý tým. (Body: Francie: 24365.9996 b., CZ tým 24129.3221 b., Němci 23637.5376 b.)

Medaile čekala na české barvy i v celkovém hodnocení jednotlivců. Jan Rozlivka vybojoval bronz 8273,78 b.), prvenství putovalo do Ruska s Georgijem Kaminskim (8336,32 bodů), vicemistrem světa se stal mladý francouzský akrobat Erik Piriou (8328,66 b.).

V jednotlivých programech se na stupně vítězů dvakrát postavil Jan Rozlivka (třetí místo v povinné a tajné sestavě), jednou Přemysl Vávra (druhé místo v tajné sestavě) a jednou Miroslav Červenka (druhý v tajné sestavě).

Česká republika hostila světový šampionát v bezmotorové akrobacii vůbec poprvé v historii, trval od 11. do 19. července. Na startu se sešlo 34 závodníků z jedenácti zemí světa.

Pořadatelem MS byl Aeroklub České Budějovice, záštitu nad mistrovstvím převzal Aeroklub ČR. Vzhledem k tomu, že Mezinárodní letecká federace FAI pořadatelství rozděluje mezi země celého světa, je jen málo pravděpodobné jeho brzké opakování na české obloze.

Kompletní výsledky MS: http://www.wgac2009.com/results

Eva MaixnerováZajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.