Chcete vědět, co mají společného závody greyhoundů a závody koloběhů? Druhou říjnovou sobotu se uskutečnily závody dvou neotřelých rychlostních sportů na závodním dni Czech Greyhound Derby.

Kromě dostihových chrtů z celé ČR přijeli na závodiště Praskačka změřit své síly i majitelé specielních závodních koloběhů z Plzně.

Vítězem dostihů chrtů greyhoundů na distanci 300 m se stala chrtí fenka NewMac Dior s kořistí 4 bodů v šampionátu Zlatý chrt. Vítězem dostihů chrtů greyhoundů na distanci 525 m se stal greyhound White Elbony s kořistí 5 bodů v šampionátu Zlatý chrt – Golden Greyhound.

Vítězem závodu koloběhů na distanci 724 m se stal v mužské kategorii závodník Marek Kadlec, který danou distanci zajel v čase 1:29,498 min. Vítězkou ženské kategorie se stala Patricie Kadlecová s časem 1:48,562 min.

Dostihové odpoledne bylo zpestřeno ukázkovými běhy italských chrtíků a perských chrtů – saluk.

Greyhound Racing a Scooter Racing mají ještě jednoho společného jmenovatele, a tím je nový sportovní stadion v Praze – Motol, který je budován pro různé druhy sportu, zejména kolečkové. Jedním ze závodních oválů sportovní plochy budovaného stadionu je i pískový ovál pro závody
chrtů. Dostihový den České greyhound dostihové federace na závodišti Praskačka byl jen malou ukázkou možných druhů sportů nového pražského stadionu.

Můžeme se jen těšit na to, že zhotovitel pražského sportoviště v Motole, firma Berger Bohemia, a.s. z Plzně, který stanovil termín zhotovení celého areálu v Praze – Motol na den 27.11.2011, dokončí dílo v termínu a nová sportovní sezóna 2012 proběhne již v Praze.

Všichni sportovci, lidští i ti psí, se mají opravdu na co těšit, jelikož Multifunkční sportovní stadion v Praze Motol umožní realizovat koníčka sportovcům na in-line bruslích, go-cart, cyklistům a dalším typům klasických i nových sportů.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.