Nákupy dárků přes internet zažívají v prosinci velký boom. Mezi nejprodávanější zboží v Česku patří sportovní vybavení, jehož prodej se oproti zbytku roku zvýšil téměř o polovinu. Češi si v předvánočním období kupují produkty v levnějších cenových kategoriích, nicméně ve větším množství. Vyplývá to z nejnovějších statistik e-shopu SportObchod.cz, který je předním prodejcem sportovních potřeb na českém trhu. Ve srovnání s loňským rokem také roste obliba funkčního sportovního oblečení a dětských bruslí.

Nákupy vánočních dárků v těchto dnech vrcholí. Právě ve druhém a třetím prosincovém týdnu podle odborníků nejvíce vzrůstá prodej sportovních potřeb. „Z hlediska prodeje představuje nejlepší měsíc právě prosinec. Letos registrujeme nárůst prodeje sportovního vybavení zhruba o 40 % více než je průměrný měsíc,“ uvedl Josef Mech z předního internetového obchodu se sportovním vybavením Sportobchod.cz. „Lidé s nákupem čekají opravdu na poslední chvíli. Téměř polovinu objednávek vyřizujeme v období od 15. do 19. prosince,“ dodal Mech s tím, že letos lze také zaznamenat růst průměrné objednávky, kdy lidé kupují v objednávkách více produktů.

Mezi sportovními potřebami letos převažuje poptávka po dětském zboží, konkrétně po takzvaných duo bruslích. „Jedná se o kombinaci zimních a inline bruslí pro děti. Dětské brusle disponují speciální duální konstrukcí pro celoroční rekreační bruslení. Jednoduchým povolením dvou šroubů přeměníte kolečkové brusle na zimní a naopak,“ upřesnil Josef Mech. Kromě toho letos před Vánocemi lze také registrovat zájem o drobné doplňky ke sportu, které mohou být vhodným vánočním dárkem. „Lidé ve velkém množství nakupují například tašky na rakety, ribana na hokej nebo sportovní ponožky,“ sdělil Mech.

Výrazný meziroční růst poptávky zaznamenalo zejména sportovní oblečení. „Nejvíce roste poptávka po funkčním sportovním oblečení, především značek Craft a Under Armour,“ řekl Josef Mech z internetového obchodu Sportobchod.cz. „Češi se již do něj nebojí investovat. Uvědomují si totiž, že ke každému druhu sportu dnes patří nejen kvalitní sportovní potřeby, ale i funkční oblečení, které lidem umožňuje podávat lepší sportovní výkony bez omezení,“ uzavřel Mech.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.