Zimní sezóna je v plném proudu a kromě lyžování či jízdě na snowboardu se většina lidí s radostí věnuje i běžkování. Není se čemu divit, jedná se o velmi oblíbený sport, který neomezuje věkem a věnovat se mu může prakticky kdokoli. Stačí jen mít chuť, dostatek energie i elánu a i vy můžete vyrazit na jednu z upravených tratí určených pro tento sport. Aby pro vás byl požitek z jízdy na běžkách opravdu příjemný, věnujte pozornost i správnému oblečení, bez kterého byste vůbec neměli vycházet z domu. Spoléhat se na teplákovou soupravu doplněnou o lehkou bundu rozhodně není na místě! Chcete-li vyrazit na běžky, je třeba se pořádně obléknout. A víte vůbec, co všechno zahrnuje běžkařská výbava?

Když na běžky, tak jedině v kvalitním oblečení!

Podceňovat nutnost oblečení na běžky by se vám mohlo šeredně vymstít. Uvědomte si, že mluvíme o zimním sportu, kde se teploty pohybují kolem nuly – ba často jsou i dosti pod nulou. Vzhledem k tomu rozhodně nespoléhejte na staré tepláky, obnošené legíny a bundu, pod kterou štiplavý mráz zaleze rychleji, než si vůbec stihnete nasadit běžky. Chcete-li se tomuto sportu věnovat pravidelně, neohlížejte se na finance a investujte do kvality, která vás ochrání nejen před vlezlou zimou, ale i před nepříjemným nachlazením. Není nic horšího, než když vám chuť do sportu zažene ošklivá nemoc!

Jak vybrat kalhoty

Vezmete-li v úvahu, že jízda na běžkách je poměrně aktivním sportem, ve kterém chvilku klidně nepostojíte, je třeba kalhoty na běžky vybírat s maximální pečlivostí. Nejenže vás musí zahřát, abyste si z příjemné projížďky domů nedonesli nepříjemné omrzliny, ale zároveň se v nich musíte cítit dobře a co je nejdůležitější, musí vám dokonale sedět, nikde netlačit ani neřezat, aby váš pohyb nebyl bolestivý a nepříjemný.

Ať vítr ani mráz nemá sebemenší šanci!

Běžkařské bundy představují třetí, tudíž poslední svrchní část oblečení každého svědomitého běžkaře. Jejich úkolem je ochránit vaše tělo před padajícím sněhem či deštěm a udržet ho v suchu a teple. Bunda by vám neměla být malá, ale zároveň není žádoucí, aby na vás zbytečně plandala, díky čemuž by se pod ní vkrádala nepříjemná zima.

Hledáte nejlepší místa pro běžkování? Sledujte tuto rubriku a budete vědět, kam vyrazit!Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.