SkialpinismusPředvánoční čas a někdy i samotné svátky jsou pro mnohé naplněny neustálým spěchem za plněním povinností. Ideální zimní rekreaci i aktivní odpočinek můžete nalézt na farmách sdružení Roter Hahn. Úžasná příroda, sníh, delikátní kuchyně a 300 slunečných dní v roce. To je Jižní Tyrolsko.

Jižní Tyrolsko je perfektní místo pro relaxaci, které využijí i zimní sportovní nadšenci. Sezóna tu ve většině případů trvá až do začátku dubna. Fanouškům sjezdového lyžování je jistě důvěrně známé lyžařské středisko Gröden, neboli Val Gardena. To leží na lyžařském okruhu Sella Ronda a v prosinci se tu pravidelně konají mužské závody světového poháru ve sjezdovém lyžování. Precizně upravené sjezdovky jsou pro toto lyžařské středisko synonymem. Pokud byste měli zájem poznat místní kopce i kulturu, lze k ubytování doporučit statek Drockerhof. Jeho majitel se vám bude věnovat nejen jako hostitel, ale také jako lyžařský instruktor na svahu.

Mezi oblíbená lyžařská střediska patří také Schwemmalm Ulten, kde lanovka lyžaře vyveze až do výšky 2 625 metrů nad mořem. V blízkosti těchto svahů doporučujeme ubytování na farmě Aussergrubhof, která je vzdálená pouhý jeden kilometr. V zrekonstruovaném historickém horském statku se setkáte jak se selskou tyrolskou tradicí, tak s vynikajícími domácími organickými produkty vlastní výroby.

Jedním z nejslunnějších míst Jižního Tyrolska je Welschnofen a lyžařská oblast Carezza. I v tomto středisku, které patří k těm s nejdelší tradicí, naleznete pečlivě upravené svahy, milé místní obyvatele a skvělou jihotyrolskou kuchyni. S farmářskými výrobky se můžete setkat například na nedaleké farmě Kronlechnerhof.

Farma Kronlechner

Farmy sdružení Roter Hahn jsou rozesety nejen v údolích a v okolí lyžařských středisek, ale některé stojí na samotě mezi horskými velikány. Ty jsou ideální především pro ty, kteří vyhledávají více klidu. A velice vhodné jsou i pro milovníky skialpinismu. Stačí otevřít dveře, nazout lyže a vydat se vstříc jihotyrolským masivům a úžasné přírodě. Samotní farmáři se navíc rádi podělí o své zkušenosti a tipy na trasy.

I opravdu obtížné, často i vícedenní, skialpinistické trasy stojí za vidění. Jsou opravdu úchvatným zážitkem. Pro tento typ výletu je však potřeba doprovodu průvodce.

Pokud si chcete užít Jižní Tyrolsko a jeho delikatesy tím nejtradičnějším způsobem, ubytujte se na jedné z 1 600 farem organizace Roter Hahn, kde se setkáte mimo jiné s domácími organickými výrobky. Více informací o možnostech ubytování naleznete na webu http://www.roterhahn.cz.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.