20630541246_302db35d64_bNa zimní dovolenou se chystá nejedna rodina. Je však důležité vybrat takovou destinaci, kde je dostatek sněhu. U nás není situace zrovna růžová, je poměrně teplo a nového sněhu není mnoho. Proto se vyplatí vyjet na hory raději do zahraničí. Kam přesně a kolik zde můžeme očekávat sněhu? Na to se můžete jednoduše informovat prostřednictvím sněhového zpravodajství. V Evropě je nejlepší vyrazit na hory do Rakouska, Itálie či do Švýcarska, kde je sněhu aktuálně nejvíce.

Sjeďte si Rakousko

Dlouhodobě mezi nejoblíbenější destinace pro sjezdové lyžování patří Rakousko. Z Čech to není daleko a podmínky pro lyžování zde bývají velmi dobré. Tradičně mezi nejzasněženější regiony v Rakousku patří Tyrolsko, zde můžete navštívit lyžařská střediska jako Kaunertaler Gletscher, Sölden, Pitztaler Gletscher nebo St. Anton am Arlberg. Zde vás čeká sněhová pokrývka vyšší než dva metry s udržovaným povrchem a také veškerým zázemím. V provozu jsou téměř všechny vleky a sjezdovky, které se zde vyskytují.

Z dalších oblastí jsou na tom dobře zejména menší střediska typu Damüls Mellau, Faschina Fontanella nebo Sonnenkopf – Klösterle, kde najdete klidnější sjezdovky, které jsou vhodné pro rodinnou dovolenou. Špatně na tom není se sněhem ani Salcbursko, sněhová pokrývka měří zhruba 130 cm a pro české lyžaře je to skutečně za humny. V provozu jsou mimo jiné střediska  Salzburger Sportwelt – Flachauwinkl Kleinarl, Fageralm (Forstau), Grossarltal Dorfgastein nebo Zell am See – Schmittenhöhe.

Dostatek sněhu hlásí i Itálie

Co se týká Itálie, nejlépe si zalyžujete v oblasti Benátska, Trentina, Jižního Tyrolska a Lombardie. Vyhlášená jsou zejména střediska Marmolada (Malga Ciapela), Courmayeur – Chécrouit-Val Veny, Aprica nebo Pila, kde najdete také nejvíce sněhu. Rozhodně doporučujeme se předem informovat na stav sněhu v konkrétní oblasti, než se tam vydáte. Všechny informace jsou dostupné on-line, tak zjišťujte a lyžujte.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.