varianta1_logo_kruhTřetí ročník Festivalu Sportu připravuje Nadace sportující mládeže. Akce přinese den plný pohybu, sportu a dobré zábavy. Spolu s Olympijským parkem se jedná o největší neziskovou akci, kterou město Plzeň v letošním roce přivítá. V OC Plzeň Plaza a přilehlém parku bude ve středu 22. 6. 2016 na návštěvníky čekat téměř 50 stanovišť, kde si každý bude moci na vlastní kůži vyzkoušet nejen tradiční, ale i méně obvyklé a méně známé sportovní discipliny.

Na přípravě a realizaci akce se pod vedením českého reprezentanta v triatlonu Přemysla Švarce podílí celá řada plzeňských neziskových organizací, spolků a klubů. Vyvrcholením letošního Festivalu sportu bude bezesporu přivítání plzeňských sportovců kvalifikovaných na olympijské hry do Ria hejtmanem Plzeňského kraje a celorepublikový T-mobile Olympijský běh.

„Festival Sportu se snaží atraktivní a netradiční formou vzbudit pozornost a zájem o pohybové aktivity a sport. Na dosah centra města si každý může přijít vyzkoušet některou z desítek sportovních aktivit, dozvědět se zajímavé informace a tipy ke zdravému životnímu stylu a přitom se dobře bavit i díky doprovodnému kulturně-hudebnímu programu,“ uvádí ředitel akce Přemysl Švarc a dodává: „Festival Sportu chce nejen bavit, ale také motivovat k pravidelnému pohybu. Dává příležitost seznámit se a okusit tradiční i trendové sporty. Dětem
může napovědět, jaký sport by je mohl nejvíce bavit.“

Dopolední program startuje už v 8.45 a bude věnován především dětem z mateřských, základních i středních škol, na své si ale i před polednem přijde rozhodně každý. Jednotlivá stanoviště, na nichž nebudou chybět exhibice, příležitost přímo oslovit známé sportovce nebo získat cenný suvenýr v podobě jejich podpisu při autogramiádách, budou čekat na zájemce až do 19 hodin.

Novinkou v programu Festivalu sportu bude T-mobile Olympijský běh. Pro účastníky jsou připraveny trasy na 5 (jeden okruh) a 10 km (dva okruhy) se startem v 18 hodin. Trať povede z areálu za OC Plaza Kilometrovkou, podél Lochotínské ulice a podél Mže ke Štruncovým sadům, kde se podél Tyršovy ulice a chodníku podél Mže stočí zpět do areálu za OC Plzeň Plaza. Chybět nebudou ani dětské závody na tratích od 540 metrů do 1,62 km. Ty startují od 16.30 do 17.30 na okruhu přímo v areálu.

Součástí Festivalu Sportu bude také bohatý taneční program. Hodinový blok tanečních a pohybových vystoupení uvede taneční flash mob, do kterého se mohou zapojit všichni zájemci, kteří se prostřednictvím Facebooku k účasti na události zaregistrují. Autorkou choreografie flash mobu je Dominika Metličková ze studia Fit dance art.

Ve 12 hodin začne v zadní části areálu za řekou Monte Carlo Roadshow, při které se představí kompletní řada vozů ŠKODA v provedení Monte Carlo. Připraveny jsou testovací jízdy i bohatý doprovodný program pro celou rodinu, jeho součástí bude např. BMX Biketrial show nebo Freestyle ropeskipping show.

„Festival Sportu je neziskový projekt určený pro širokou veřejnost. Jeho náplň je osvětová, prezentační, iniciační, nepřímo náborová a motivační. Zároveň se snaží podporovat místní sportovní subjekty možností neplacené prezentace jejich činnosti a jejich propagací v rámci celého projektu Festivalu Sportu,“ shrnuje za Nadaci sportující mládeže význam akce její ředitel Přemysl Švarc.

Celodenní vstupné činí pro děti 20 Kč, pro dospělé 50 Kč, ZTP a jedna osoba doprovodu mají vstup zdarma. Více informací na www.festivalsportu.cz.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.