Běžkařům na Novoměstsku bude letos k dispozici 100 kilometrů upravených tras. Jejich aktuální stav si návštěvníci budou moci ověřit na webových stránkách Skimapa.cz. Každá rolba bude totiž vybavena chytrým mobilním telefonem, s jehož pomocí se na web budou přenášet data o aktuálních úpravách tratí. Na přípravě a zdokonalování běžkařských tras v regionu se podílí také společnost E.ON v rámci spolupráce na projektu Vysočina šetří energii.

Novinkou letošní zimy v mikroregionu Novoměstsko bude mobilní aplikace, kterou si zapnou rolbisté při úpravě tras. Aktuální data z úprav trasy budou okamžitě přenášena na webové stránky, kde budou dostupná všem zájemcům o běžecké lyžování. Návštěvníci regionu si tak mohou ověřit stav různých turistických tras a lépe naplánovat svůj výlet.

Aktuálně se v rámci příprav projektu nakupují mobilní telefony pro rolbaře, které poslouží pro přenos dat. „Každý rok připravujeme zhruba sto kilometrů upravených běžeckých lyžařských tras. Přes aplikaci v mobilním telefonu budou sportovní kluby, které zajišťují údržbu a úpravu turistických běžeckých stop, ihned přenášet data upravených kilometrů tras na webové stránky Skimapa.cz,“ popisuje letošní novinky předseda mikroregionu Novoměstsko Miloš Brabec. Návštěvníci díky moderním technologiím získají aktuální informace o místních podmínkách pro běžecké lyžování.

Partnerem mikroregionu Novoměstsko je už od roku 2008 společnost E.ON. Ta každý rok finančně přispívá na údržbu tras a vytvoření vhodných podmínek pro běžkaře například formou kvalitního značení rozcestníků. „Dlouholetá spolupráce společnosti E.ON a mikroregionu Novoměstsko úzce souvisí se společným projektem Vysočina šetří energii. Jsme rádi, že je kraj Vysočina otevřený novým a chytrým řešením pro úsporu energie a podporu cestovního ruchu,“ dodává Lukáš Svoboda z energetické společnosti E.ON.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.