sportovci.eu_blueskyservice_cz_nahledovyPřestalo vás to bavit na zemi a rádi byste se zařadili mezi 1 % obyvatel, kteří vlastní pilotní průkaz? Není nad čím váhat – stačí absolvovat letecký výcvik a pak už si jen užívat nezaměnitelného pocitu svobody. Ale na jaký kurz se přihlásit? Podívali jsme se na pestrou nabídku známé letecké školy Blue Sky Service.

Letecká škola Blue Sky Service v současné době nabízí 14 různých kurzů a mimo jiné také oblíbené vyhlídkové lety. Alespoň jednoho takového letu by se měl zúčastnit každý, kdo sice po pilotování letadla touží, ale není si zcela jistý, jestli to ve vzduchu zvládne. Mezi cestováním ve velkém dopravním letadle a letem s menším letounem je přeci jen rozdíl.

sportovci.eu_blueskyservice_cz_01

K „základním“ kurzům patří výcvik soukromého pilota letounů. Licence PPL(A) umožňuje držitelům průkazu pilotovat jednomotorové pístové letouny pro soukromé účely. Za úplatu mohou létat držitelé průkazu CPL(A) – obchodní piloti letounů.

Velmi žádaný je také letecký výcvik na ultralehká letadla. V Blue Sky Service probíhá kurz na UUL s letounem EuroStar97.

Ať už si však uděláte „piloťák“ na klasický letoun nebo ultralight, budete moct létat pouze během dne. Zájemci o létání po západu slunce musí disponovat patřičnou kvalifikací pro noční létání – NIGHT(A). To samé platí také o létání za zhoršeného počasí. Rozšíříte-li si kvalifikaci o modul IR (A), budete moci pilotovat podle přístrojů.

sportovci.eu_blueskyservice_cz_02

Nabídka leteckých kurzů výše zmíněnými kvalifikacemi teprve začíná. Letecká škola Blue Sky Service nabízí také výcvikový kurz pro vícemotorové letouny – MEP(A), kurz pro pilota vrtulníku a v neposlední řadě kvalifikaci pro instruktory. Na své si tedy přijdete bez ohledu na to, zda je vašim cílem létání v ultralightu nebo práce v letecké dopravě. A pozor, nechybí ani výcvikový kurz pro akrobatické létání!Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.