P-20170917-01483_newsPřijížděl jako vedoucí muž celkového pořadí a tenhle status mu zůstane přinejmenším do posledního závodu v Indianapolis, kde se rozhodne o titulu mistra světa. Martin Šonka skončil v závodě světového šampionátu Red Bull Air Race na německém Lausitzringu třetí, když nestačil pouze na vítězného Japonce Muroyu a druhého Matta Halla z Austrálie.

Šonka byl pod obrovským tlakem, když na předposlední závod seriálu Red Bull Air Race příjížděl jako lídr průběžného pořadí. Navíc chtěl udělat radost českým fanouškům, kterých na německý okruh kousek za Drážďany dorazilo velké množství. “Bylo to naprosto srovnatelné s podporou, kterou tu měl domácí Matthias Dolderer, možná ještě větší. Říkám to vždycky a budu se opakovat, ale je neskutečný pocit, když vidíte tolik vlajek na tribunách, lidé Vám tleskají, vyvolávají vás. Chtěli jsme jim udělat radost, protože celou sezónu stojí za námi a za to jim patří obrovský dík,” popisoval Šonka.

V prvním kole nejrychlejším časem vyřadil Francouze Ivanoffa, ve druhém na něj čekal do té doby největší rival, v celkovém pořadí druhý Pete McLeod z Kanady. “To jsme nečekali, ale takový je systém závodu. V každém případě platí, že pokud chcete vyhrát, musíte být schopní porazit kohokoliv. Pete létá skvěle, je to opravdu těžký soupeř, ale soustředili jsme se sami na sebe a let se mi povedl přesně, jak jsem si naplánovali.” McLeod tak v závodě skončil a Šonka pokračoval do finálové čtyřky. “Strategie byla letět stejně jako v semifiále, ale poslední verikální manévr ve finále byl možná až moc konzervativní. Yoshi ale letěl opravdu rychle, stejně tak Matt, takže je z toho nakonec třetí místo. Je dobře, že jsme se udrželi ve vedení v celkovém pořadí, pořád máme čtyřbodový náskok v čele. Rozhodne poslední závod, bude to napínavé, fanoušci se mají, na co těšit.”

Druhý český Pilot Petr Kopfstein vypadl ve druhém kole, když překročil maximální hranici přetížení v letup roti Španělovi Velardovi a v závodě skončil osmý. Poslední rozhodující závod sezóny se letí v Indianapolis 14. a 15. října.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.