sportovci.eu_ergo_cz_nahledovyPodzim je sice na samotném počátku, ale od prvních zimních radovánek na zasněžených svazích vás moc času nedělí. A v Alpách se vesele lyžuje již nyní, takže není od věci, když si přečtete následující pojednání o významu komerčního cestovního pojištění. Zároveň jsme pro vás připravili praktické tipy, díky kterým lze rizika minimalizovat a užít si sportování plnými doušky bez zbytečných komplikací.

Proč se pojistit a nespoléhat se na modrou kartičku?

Naprostým základem by mělo být vhodně zvolené cestovní pojištění s odpovídajícím rozsahem krytí. S modrou kartičkou si v zahraničí (byť budete sportovat v EU) rozhodně nevystačíte – v okolí sjezdovek většinou působí soukromé kliniky, na které se EHIC nevztahuje. Ze svého byste museli zaplatit také zásah horské služby a případný transport vrtulníkem. Ceny těchto položek se pohybují v desítkách tisíc korun.

sportovci.eu_ergo_cz_01

Základní pojištění nestačí

Zachránit vás však nemusí ani základní balíček krytí. Některé pojišťovny sice nabízí pojištění rekreačních sportů zdarma (například pojišťovna ERGO), ale to se týká pouze lyžování a snowboardingu po vyznačených trasách.

Chystáte-li se na skikros, budete si muset připlatit za připojištění adrenalinových sportů. Ani tato kategorie však nezahrnuje zdaleka všechny aktivity.

Akrobatické lyžování, alpinismus, lyžování a snowboarding mimo vyznačené trasy, ale třeba i vysokohorská turistika nad 5000 m. n. m. – všechny tyto aktivity si můžete pojistit v rámci připojištění extrémních sportů.

sportovci.eu_ergo_cz_02

Jak minimalizovat rizika?

Ačkoliv se možná budete chtít předvést před ostatními, respektujte značení svahů a troufněte si jen na sjezdovky, které odpovídají vašim zkušenostem.

Omrzlinám přejdete poměrně snadno. Stačí, když si pravidelně dopřejete pauzu někde v teple. Zároveň se vyhněte konzumaci alkoholu – začínající podchlazení byste nemuseli poznat.

Při nastupování či vystupování na vlek buďte obezřetní. Drtivá většina úrazů se stane právě v těchto okamžicích.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.