AP-1VE8KDQJ52111_newsKvalifikace na druhý závod světového šampionátu Red Bull Air Race v Cannes ve Francii skončila pro Martina Šonku zklamáním. Po překročení limitu přetížení hned v prvním kvalifikačním letu byl diskvalifikován, stejně jako Brit Murphy, a skončil tak celkově třináctý. Zítra ho čeká v prvním kole závodu souboj s Američanem Chamblissem.

Šonka vletěl do trati jak utržený ze řetězu, na prvním mezičase měl nejlepší čas. Jenže pak to přišlo. Hned v prvním vertikálním manévru ukázal měřič hodnoty přetižení 12,2 G. Dvě desetiny přes maximální povolený limit znamenaly konec nadějí na dobrý čas. “Viděl jsem, že se létaly docela rychlé časy a asi jsem chtěl až moc. Zatáhl jsem o malinko více a je z toho pokažená kvalifikace. V trénincích jsme vertikální manévry létali skvěle, teď to bohužel nevyšlo a bylo to už trochu za hranou. Nezbývá než se připravit na zítra. Určite jsme schopní letět rychle, i když Kirby zaletěl skvělý čas a nebude lehké ho porazit. Bude to výzva. Ale ty já mám rád,” dodává bojovně Šonka.

Náladu mu už v týdnu zkazila zpráva, že zásilka nových válců do motoru, které chtěl před závodem měnit, se zpozdila a nebude možné akci provést. Letí tak se starými, což je komplikace. “Musíme letět s původními válci, protože nové jsou už přes týden zaseklé někde u celních úředníků. Museli jsme si s tím tedy nějak poradit. Druhé, třetí a čtvrté místo v trénincích ukázalo, že by to nemuselo být úplně špatné. Nicméně výkon motoru samozřejmě nemůže být optimální. Uděláme ale vše proto, abychom byli na zítra nachystáni a potěšili české fanoušky, kterých sem dorazilo hodně. Určitě by si pěkný výsledek zasloužili.”

Kvalifikaci v Cannes vyhrál vítěz úvodního závodu z Abu Dhabi Američan Goulian. Druhý český pilot Petr Kopfstein si vyletěl osmé místo a zítra ho čeká v prvním kole souboj se Španělem Velardem.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.