DSC_5700_Katrien Verstuyft (BEL)Česká metropole již za čtyři měsíce znovu ožije triatlonovým svátkem. Centrum Prahy se v sobotu 27. července promění v dějiště třetího ročníku atraktivního závodu FORD CHALLENGEPRAGUE, ve kterém se představí profesionálové i amatérští sportovci ze všech koutů světa. Unikátní dějiště v kulisách historického centra figurujícího na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO láká i letos triatlonové hvězdy i nadšené amatéry z celého světa. Závod FORD CHALLENGEPRAGUE, který náleží do celosvětové série CHALLENGE FAMILY, se do Prahy vrací již potřetí.

V loňském ročníku se závod těšil velkému zájmu, na start se postavilo celkem 1500 sportovců. „Letos jsme kapacitu ještě navýšili, a tak doufáme, že se dostane na všechny zájemce. Obzvlášť zájem profesionálů o start v sérii CHALLENGE FAMILY každým rokem roste,“ říká ředitel závodu Tomáš Vrzák.

Loni hlavní závod FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE ovládli španělský mistr světa Javier Gomez a Belgičanka Katrien Verstuyft. Čeští triatlonisté Lukáš Kočař, Petr Soukup a Simona Křivánková figurovali v top desítce. Také letos se na startu závodu objeví zvučná triatlonová jména.

Účast přislíbila trojnásobná mistryně světa v Ironmanovi Australanka Mirinda Carfrae společně se svým manželem Timem O’Donnellem, světovým šampionem v dlouhém triatlonu. „Oba moc rádi závodíme v Evropě, ale v České republice jsme dosud nebyli. Na Prahu a na závod v jejím historickém centru se opravdu těšíme. V loňském roce se nám oběma podařilo zvítězit ve své kategorii v rámci jednoho závodu a o to se pokusíme i v Praze,“ slibuje Carfrae.

O své první vítězství v sérii CHALLENGE FAMILY se popere také vycházející hvězda světového triatlonu, teprve jednadvacetiletý německý triatlonista Frederic Funk.

„Samozřejmě nebude chybět ani česká špička. Petr Soukup bude premiérově startovat v elitě, Lukáš Kočař chce útočit na medailové pozice,“ dodává Vrzák.

Foto: FORD CHALLENGEPRAGUE

Foto: FORD CHALLENGEPRAGUE

Stejně jako v předchozích ročnících se závod uskuteční ve čtyřech kategoriích – FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE, SCOTT CHALLENGETRY-ATHLON, HERVIS CHALLENGEJUNIOR a CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY. V hlavním závodu FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE čeká na závodníky porce 1,9 km plavání, 90 km na kole a 21,1 km závěrečného běhu. Závod s názvem SCOTT CHALLENGETRY-ATHLON je určen pro sportovce, kteří mají rádi výzvy a přitom si netroufají na trať v plné délce – distance v tomto závodě jsou oproti hlavnímu kratší. Chybět nebudou ani oblíbené CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY a pro děti je připraven běžecký závod HERVIS CHALLENGEJUNIOR, který se uskuteční na Střeleckém ostrově v odpoledních hodinách v pátek 26. července. Rodiny s dětmi se mohou těšit také na další sportovní program.

Oproti loňskému roku organizátoři slibují několik novinek. „Tou nejzásadnější je nová cyklistická trasa hlavního závodu, kterou již brzy představíme. Věříme, že tato trasa bude opět velmi atraktivní, jelikož zavede závodníky do zajímavých částí Středočeského kraje. Další novinkou bude prodloužení běžeckého okruhu, kdy závodníci poběží místo čtyř pouze tři kola,“ vysvětluje Vrzák. Zázemí pro sportovce zůstane stejné, včetně unikátního cyklistického depa, které vyroste na mostě Legií.

Zájemci o start v některém z triatlonových závodů se mohou registrovat na webových stránkách www.challenge-prague.com.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.