sportovci.eu_mmrebike_cz_nahledovyZkušení sportovci poznají rozdíly na první pohled. Cyklistikou nepolíbení lidé naopak hází všechna jízdní kola do jednoho pytle. Jednotlivé typy jsou přitom určeny pro specifické styly jízdy. Pokud se v nich nevyznáte, ale rádi byste začali aktivně jezdit, seznamte se se základními informacemi. Jaké kolo bude ideální právě pro vás?

Jednou nohou v přírodě

Trávíte většinu volna procházkami po polních cestách a v lesích? Podle odborníků z MMR Ebike  jsou jasnou volbou horská jízdní kola Praha. Kombinace nižší hmotnosti a odpružení vede k velmi dobré ovladatelnosti i v náročnějším terénu. Vyrábí se ve dvou základních provedeních: s odpruženými předními vidlicemi a pevnou zadní stavbou a jako celoodpružená (poskytují jezdci mnohem vyšší komfort při prudších sjezdech a výjezdech).

sportovci.eu_mmrebike_cz_01

Jen tak po městě

Zatímco v drsném terénu jsou horská kola jako doma, na asfaltu či jiném zpevněném povrchu je jízda mnohem příjemnější na kole městském. Chcete-li si kolo pořídit proto, abyste na něm dojeli do práce a na nákupy, pořiďte si elegantního „měšťáka“ – a třeba rovnou v praktickém skládacím provedení. Uděláte něco pro zdraví a snížíte svou ekologickou stopu.

Silnice a lehčí terén? Zaměřte se na treková a krosová kola

Treková neboli trekingová a krosová kola Praha představují kompromis. Pokud se nechcete vzdát komfortu při jízdě po silnici a zpevněných cestách, ale na druhou stranu moc dobře víte, že budete potřebovat spolehlivého partnera i v lehčím terénu, vyberte si z těchto kategorií. Oba typy čerpají z prvků kol horských (odpružená přední vidlice) i silničních (rychlejší převody a větší průměr kola).

sportovci.eu_mmrebike_cz_02

Krosová kola jsou určena spíše pro sportovnější jízdu, trekingová kola Praha nabízí i něco větší komfort a disponují více místem pro zavazadla. V zásadě jsou však oba typy velmi podobné.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.