Volby zástupců výrobců v rámci Sportovních komisí Fédération Internationale de l’Automobile FIA pro rok 2022. Velkým úspěchem pro český motorsport a celou naši zemi je suverénní volba výjimečného profesionála ing. Pavla Hortka do třiatřicetičlenné Rally komise Mezinárodní automobilové federace FIA.

Jako reprezentant značky ŠKODA byl již podeváté v řadě zvolen jedním ze dvou delegátů zastupujících zájmy všech výrobců v kategorii rallye.

“Pavel Hortek – viceprezident Ústředního automotoklubu ČR je naším dlouholetým kolegou, špičkovým odborníkem na motorsport a jeho jasná mezinárodní volba je pro nás skvělým signálem nejvyšší sportovní profesionality,“ říká s hrdostí na úspěch svého blízkého kolegy rovněž mezinárodně uznávaná osobnost motorismu JUDr. Oldřich Vaníček – Prezident ÚAMK ČR, také bývalý úspěšný závodní jezdec.

Pavel Hortek začal s motoristickým sportem v roce 1969.

Poté, co se v roce 1974 stal mistrem ČR v rallye, dostal místo spolujezdce v továrním týmu ŠKODA, kde spolujezdil s první slavnou 130 RS.

V moderní rallye jsou úspěšní spolujezdci zcela ideální pro role týmových manažerů, jsou totiž zvyklí pracovat pod extrémním tlakem a vždy udrží chladnou hlavu. Tuto definici pan Pavel Hortek do detailu potvrzuje.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.