Španělský cestovní ruch se po dvou letech pandemie znovu dostává do kondice. Španělská vláda ve světle statistik z druhého polotem roku 2021 očekává, že se Španělsko již letos vrátí na úrovně před nástupem pandemie covid-19.

V roce 2021 do Španělska přicestovalo 31,1 milionu zahraničních turistů. To představuje meziroční nárůst téměř o 64 %. Stále to ale bylo mnohem méně než před pandemií. V roce 2019 navštívilo Španělsko 83,5 milionu turistů.

Bezpečná a konkurenceschopná prázdninová destinace, která je útočištěm pro turisty z hlavních evropských trhů. Tak situaci vidí Miguel Sanz, generální ředitel Turespaña. Španělsko má v současné chvíli covid pod kontrolou. Příznivá zdravotní situace, skvělé pláže, slunečné podnebí, nespočet golfových hřišť stejně jako bohatá nabídka dalšího vyžití láká do Španělska miliony turistů.

Ti zde prožijí nezapomenutelnou dovolenou a řada z nich se sem potom vrací a kupují si zde prázdninové nemovitosti. Apartmán na pláži nebo vila při pobřeží Španělska nemusí být jen snem. Stačí navštívit stránky některé z realitních společností, která se na tento segment nemovitostí specializuje a vybrat si druhé bydlení u moře podle svých představ.Zajímavé odkazy:

» Uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti? Pořiďte si nemovitosti v Chorvatsku a prožijte tu aktivní dovolenou ve svém.
Nemovitosti Rakousko, nebo reality Španělsko? Skvělá příležitost pro investici do zahraničních realit.
» Zima je pomalu za dveřmi, je nejvyšší čas uvažovat o nákupu zimní bundy nebo dámské bundy.